Pielęgnacja

Jak pielęgnować skórzane produkty ? 

Bajkowe produkty zostały wykonane ze skóry typu crazy horse, czyli olejowanej skóry licowej. Jest bardzo wytrzymała. Skórę pielęgnujemy stosując preparaty przeznaczone do skór typu crazy horse lub nubuk.

Każdy kontakt ze skórą zostawia na niej ślady, co jest charakterystyczne dla skóry tego typu. Taka jej uroda, znak rozpoznawczy przez wielu bardzo pożądany. Jasne rysy łatwo powstają, ale też łatwo schodzą, szczególnie po zastosowaniu kosmetyków, czy po przetarciu produktu wilgotną, delikatną ścierką. Z biegiem czasu i stosowania środków pielęgnujących skóra staję się bardziej odporna na zarysowania.

Można stosować domowe sposoby czyszczenia, ale w pielęgnacji skóry najlepiej sprawdzą się środki do tego dedykowane, dostępne w każdym sklepie obuwniczym. Polecam też kosmetyki i szczotki Cocciné z oferty mojego sklepu. 

Zalecam czyścić całą powierzchnię produktu, zamiast czyścić tylko miejsce zabrudzenia, ze względu na to, że traktowanie skóry środkiem pielęgnacyjnym może nieznacznie zmienić jej kolor. 

Po wyczyszczeniu skóry środkiem czyszczącym najlepiej jest zaimpregnować produkt. Impregnacja poprawia koloryt skóry, sprawia że skóra wygląda ładniej oraz jest bardziej odporna na nowe zabrudzenia. 

Impregnacja nowego produktu, nie jest konieczna, bo woda nie zostawia na skórze śladów. Zaimpregnowanie skóry pozwoli dłużej utrzymać ją w czystości. Impregnat chroni nie tylko przed wodą, ale także i przed zabrudzeniem. Należy pamiętać, aby środek pielęgnacyjny używać na czystą i suchą skórę. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl